• Adres: Özevler Mah. Vatan Cad. No:19/D Yenimahalle / Ankara

SIK SORULAN SORULAR

pattern
 • Ürünleriniz Neleri Filtreliyor ?

  Şebeke suları şehir arıtma tesislerinden çıktıktan sonra ağır metal, patojen ve mikroorganizmalara maruz kalabilir. Ayrıca içerisinde bulunan klor suyun tadını etkiler. CASPER ile suyu ağır metallerden arındırıp, birinci kalitede içme suyu elde edersiniz; suyunuzu taze ve temiz bir şekilde içersiniz.

 • Arıtma Suyunun Ph Değeri Ne Kadardır ?

  CASPER suyunun PH’ı şebeke suyunuza göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle şebeke sularının PH’ı 7 ile 8,5 arasında değişmektedir. CASPER suyu da şebeke suyu PH’ından 0,5 değer aşağıda olabilmektedir.

 • Ters Ozmoz Teknolojisi Nedir?

  Temiz suyu elde etmek için en güvenilir yöntem olan Ters Ozmoz, şebeke suyunda bulunması muhtemel kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen bir filtrasyon sistemidir.

 • Su arıtma cihazına suyu biz mi koyuyoruz?

  Su arıtma sistemlerinde bağlantı şebeke ağından ( tezgah altınızdaki ilgili alan vb) hat alınarak yapılmaktadır. Şebekeden gelen su otomatik olarak filtrelerden geçmekte, arıtılmakta ve cihazının tankına dolmaktadır.

 • Ürün Yerleştirme Ve Montaj Süresi Ne Kadar Sürmektedir ?

  Teknik servis uzmanlarımız, danışmanlarımızın yaptığı keşif sonrasında mekanda montaj öncesi tekrar keşif yaparak en uygun su hattı güzergahını ve cihaz yeri uygunluğunu tespit eder. Mekan yetkilisine kurulumu nasıl yapacağını anlatarak montaj kalite standartlarımız çerçevesinde kurulumu gerçekleştirir. Daha sonra cihaz kullanım ve özelliklerini mekanın yetkili kişilerine detaylı anlatarak montajı tamamlar. Montaj süreci su hattının uzunluğuna ve uzaklığına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin evlerde su hattı mesafesi yakın olduğundan 45 dakika ile 1 saat arasında kurulum gerçekleşmektedir.

 • Su Arıtma Sisteminin sağlık kuruluşları tarafından sertifikaları var mıdır?

  CASPER su arıtma sisteminin sahip olduğu sertifikalara Kalite Belgelerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • CASPER Su Arıtma Sistemi mutfak tezgahı altında ne kadar yer kaplamaktadır?

  CASPER su arıtma sistemlerimiz mutfak tezgahı altında size rahatsızlık vermeden çok az yerinizi kaplamaktadır.

 • CASPER Su Arıtma Cihazları Suyu Yeterince Temizliyor Mu?

  Evet, CASPER'ın su arıtma cihazları Ters Ozmoz yöntemi ile suyu ağır metallerden ve zararlı bakterilerden arındırır. Suyun içerisinde yer alan fiziksel, biyolojik ve kimyasal kirlilik unsurlarını ortadan kaldırır ve suyu birinci sınıf içilebilir su haline getirir..

 • Arıtma Cihazı Suyu Zararlı Maddelerden Arındırırken Mineralleri De Yok Etmiyor Mu?

  Hayır,su arıtma cihazımız, minerallerin tamamını dışarı atmamaktadır. Minerallerin tamamı dışarı atılmış olsaydı, arıtma cihazından saf su içirmiş olurduk. Vücudumuz ihtiyacı olan minerallerin %90’ını besinlerden alabilmektedir. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan mineralleri sudan karşılamak istersek, günde 1 ton su ya da 100 Lt portakal suyu içmemiz gerekmektedir. Demir ya da kalsiyum gibi minerallerin eksikliğinden şikayet ederek doktora gittiğimizde, doktorlar ‘Bol miktarda su için’ tavsiyesinde bulunmak yerine, gıda takviyesi ya da o minerallerin bol olduğu besinleri genellikle önermektedirler.

 • CASPER Su Arıtma Sistemi elektrik ile mi çalışmaktadır?

  Su arıtma sistemlerimiz şebeke sularında 3-5 bar su basıncı ile elektrik ihtiyacı duymaksızın çalışabilir. Daha düşük basınçlardaki şebeke sularında ise elektrikli cihazlarımıza ihitiyaç duyulabilir.

 • CASPER Su Arıtma Sistemi filtreleri ne kadar sürede değişmektedir?

  CASPER su arıtma sistemimizin filtreleri 12 ayda bir teknik ekibimiz tarafından kontrol edilerek gerekli olan filtrelerin değişimi sağlanmaktadır. Müşterilerimiz CASPER veritabanına kayıtlıdır. Filtre değişim ve bakım zamanı gelen müşterilerimiz merkezimizce aranarak bilgilendirilmektedir.

 • Ürünlerin garanti süresi kaç yıldır?

  Tüm cihazlarımız 2 yıllık garanti kapsamında satılmaktadır.

 • Su Arıtma Sistemini evimi taşıdığımda yeni evime götürebilir miyim?

  Su arıtma sisteminizi yeni evinize taşıyabilirsiniz. Taşınmadan 1-2 gün önce bizi arayarak randevu talep edebilirsiniz. Teknik ekibimiz ürününüzü taşıyarak montajını gerçekleştirecektir.

 • Ters osmoz sistemde atık su, temiz su oranı nedir?

  Atık su miktarı giriş şebeke suyu tds değerine göre değişkenlik göstermektedir.En az 1/1 oranında en fazla ise 1/3 oranında değişmektedir.